Jesienna wycieczka rodzinna
Data publikacji: 1 listopada 2023

Zapraszamy na kolejne wspólne wyjście w góry 12 listopada (niedziela). Tym razem planujemy zdobyć Trzy Kopce Wiślańskie szlak ze Szczyrku.

Trasa około 4 godziny w obie strony, licząc już z odpoczynkiem w schronisku, chyba że będzie się siedziało wyjątkowo dobrze to dłużej.

Trasa: Przełęcz Salmopolska / Biały Krzyż (szlak żółty) – Smerekowiec – Wierch Gościejów – Schronisko turystyczne „Telesforówka” na Trzech Kopcach Wiślańskich – powrót tym samym szlakiem

Parking: Dojeżdżamy do  Przełęczy Salmopolskiej  (934 m n.p.m.)  znajdującej się  przy samej granicy z miastem Wisła.  Po prawej stronie mijamy  Regionalny Zajazd Biały Krzyż,  nieopodal którego parkujemy nasz samochód. Jest tu ogólnodostępny, bezpłatny parking leśny,  przy którym zaczyna się nasz  żółty szlak.

Spotykamy się na parkingu o 10:45.

Ponieważ to niedziela, proponuję pójść na mszę świętą w Bielsku na godzinę 9:00  lub w pobliżu jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku, tam jest msza o 9:30.
Ponieważ na nasze wycieczki chodzi sporo dzieci w różnym wieku co oznacza, że jedne biegną i wyprzedzają wszystkich, a inne idą raczej wolno i wszyscy je mijają…

Aby wszystkim było miło i bezpiecznie wybierzemy jednego Tatę strażnika Przodu i Go się nie wyprzedza oraz drugiego Tatę strażnika Tyłu i za Nim już nikt nie idzie. Taka propozycja myślę, że dla niektórych jest to bardzo ważne.

Do zobaczenia!

Diakonia Dziecięca

powrót