
“Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich: uwolni ich życie od krzywdy i ucisku, a krew ich cenna będzie w jego oczach” (Ps 72,12-14).
Zebrane przez wspólnotę „Miasto na Górze” środki finansowe pozwoliły na uwolnienie pięciu chrześcijańskich rodzin z Pakistanu.
Historie bardzo zbliżone do siebie. Konieczność zaciągnięcia pożyczki na operację ratujące życie spowodowała, iż rodziny zostały zmuszone do pracy ponad własne siły w fabrykach w nieludzkich warunkach. Bici, ponizani, bez perspektyw, często prześladowani za wiarę, dzieci bez dostępu do edukacji, normalnego dzieciństwa i bez perspektyw na lepsze jutro.
Poznajcie krótkie historie pięciu rodzin i ich losy oraz jak środki finansowe a przede wszystkim otwarte serca członków wspólnoty pozwoliły im rozpocząć nowy etap w życiu.



988 Wdowa Nazira wolna
Wdowa: Nazira. Dzieci: Waqas, Sana, Kashif i Nisha. Kobieta pracowała w cegielni od 23 lat. Trafiła tam z mężem z powodu konieczności wzięcia pożyczki na opłacenie porodu. Od tamtego czasu byli regularnie wykorzystywani i bici przez właściciela. Mąż zmarł. Pomimo pracy ponad swoje siły, jej dług stale rósł.
Obecnie: Nazira i jej dzieci są wolne i są bardzo szczęśliwe oraz wdzięczne za umożliwienie im tego. Są bardzo podekscytowane i wdzięczne za nowe miejsce i nowe życie. Zajęły się sprzedażą owoców.
989 Ashiq i Sakina wolni
Małżeństwo: Ashiq i Sakina z trójka dzieci: Rohil, Sahil i Niha. Od 23 lat byli zmuszeni do pracy w fabryce cegieł, gdzie trafili z powodu pożyczki zaciągniętej na pokrycie kosztów porodu. Od tego czasu ich życie to była nieustanna praca w koszmarnych warunkach, bez możliwości odpoczynku. Właściciel traktował ich brutalnie. Byli bici, zastraszani i prześladowani za wiarę. Ich dzieci dorastały w niewoli, nie mając dostępu do edukacji ani do normalnego dzieciństwa.
Obecnie: Rodzina Ashiq i Sakina jako wolni ludzi są bardzo szczęśliwi i wdzięczni za uwolnienie oraz podarowanie im drugiego życia. Na nowej drodze przeprowadzili się i obecnie prowadzą własny interes handlu owocami.
990 Asif i Zarina wolni
Małżeństwo: Asif i Zarina. Dzieci: Tahir. Od 16 lat Asif i Zarina żyli na cegielni, gdzie zostali zmuszeni do pracy po zaciągnięciu pożyczki na operację Zariny. Warunki, w jakich żyli, byli przerażające. Właściciel cegielni nie tylko ich wyzyskiwał ale także znęcał się nad nimi. Codzienne upokorzenia odbierały im nadzieję na lepszą przyszłość.
Obecnie: Rodzina Asif i Zarina dziękują Wspólnocie „Miasto na Górze” za uwolnienie. Zdecydowali się na zmianę miejsca zamieszkania i handel warzywami.
991 Asif i Zikra wolni
Małżeństwo: Asif i Zikra. Dzieci: Rehman i Noor. Od 13 lat pracowali w cegielni, próbując spłacić pożyczkę zaciągniętą na koszty porodu. Zamiast poprawy, ich sytuacja się pogarszała. Byli zmuszani do ciężkiej pracy, a właściciel stosował wobec nich przemoc. Byli bici i poniżani. Żyli w strachu, bez nadziei na zmianę. Każdego dnia walczyli o przetrwanie, marząc o wolności, której sami nie są w stanie odzyskać.
Obecnie: Rodzina Asif i Zarina jako wolni ludzi są bardzo szczęśliwi i wdzięczni niezmiernie za uwolnienie. Wolność jest dla nich prawdziwym cudem. Ich życie do tej pory to pasmo bólu i udręki. Zdecydowali otworzyć nowy rozdział życia, przeprowadzając się i handlować warzywami.
992 Babar i Nusrat wolni
Małżeństwo: Babar i Nusrat. Dzieci: Raza and Manahil. 17 lat temu Nusrat poważnie zachorowała. Małżeństwo wzięło szybką pożyczkę na pokrycie kosztów szpitalnych operacji. Niestety w wyniku długu trafili wraz z dziećmi do niewoli. W fabryce byli zmuszani każdego dnia do ciężkiej kilkunastogodzinnej fizycznej pracy. Właściciel często ich bił i zmuszał do porzucenia chrześcijaństwa.
powrótObecnie: Małżeństwo Babar i Nusrat z synem są bardzo wdzięczni i dziękują Wspólnocie „Miasto na Górze” za odzyskaną wolność. Perspektywa bycia wolnym jest dla nich niesamowitym źródłem radości i ekscytacji. Prowadzą handel owocami.