Miasto na Górze dla Ukrainy
Data publikacji: 2 marca 2022
Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni i dotknięci tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Wielu zastanawia się czy pozostaje nam tylko i wyłącznie modlitwa? Absolutnie nie! Choć jest to bardzo ważne.  
We współpracy ze wspólnotą z Zamościa "W Jego Ręku", wspólnota Miasto na Górze organizuje miejsca pobytu dla osób uciekających z Ukrainy.

Wspólnota wynajęła już 2 domy, jeden w Lipniku, drugi w Bystrej, które będą służyć jako tymczasowe miejsce zamieszkania dla matek z dziećmi. Dwie rodziny, w sumie 8 osób, przyjechały już do nas, a kilka kolejnych przyjedzie w najbliższych dniach.

Jednak samo miejsce do zamieszkania to nie wszystko. Osoby uciekające przed wojną nie mają ze sobą praktycznie żadnych rzeczy osobistych, ubrań, kosmetyków ani pieniędzy. Teraz są zdani na łaskę ludzi, a w tym przypadku naszej wspólnoty - każdego z nas. Dlatego jeśli chcielibyście w jakiś sposób pomóc, możecie zgłosić się do zakupu lub oddania konkretnych potrzebnych rzeczy (link do listy >>) lub przelać darowiznę na nasze konto. 

Póki co nie wiadomo na jak długi okres czasu rodziny będą na naszym utrzymaniu, ale konieczne będzie zapewnienie im podstawowego minimum życia, opłacenie rachunków itd. Będziemy wdzięczni za każdą przelaną złotówkę 🙏 

Osobą kontaktową, która koordynuję akcję w naszej wspólnocie jest 
Tomek: 600 231 647
Basia: 518 049 169

Przelewy darowizn można dokonywać na poniższe konto:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Maksymiliana Kolbego
ul. św. Maksymiliana 143-300 Bielsko-Biała
konto: 78 1050 1070 1000 0022 9915 1296
tytuł: DAROWIZNA - Ukraina
powrót