Kurs Alpha

Czy w życiu chodzi o coś więcej?

Czasem każdego z nas zaczynają nurtować pytania – dokąd idę, czy w życiu chodzi tylko o to, za czym biegają wszyscy dookoła, o to co sprzedają mi media? Czy zdobycie sławy, kariera zawodowa, sportowa? Czy znalezienie drugiej połówki, założenie rodziny, dzieci? Stabilność, bezpieczeństwo, zdrowie? A może po prostu dużo zabawy i przyjemności? Jeśli nurtują Cię takie pytania – kurs Alpha jest dla Ciebie!

kurs Alpha Bielsko Biała wspólnota Miasto na Górze

Czym jest kurs Alpha?

Kurs Alpha to cykl 11 spotkań. Każde składa się z 3 części: kolacja, wykład i dyskusja. Wykłady dotyczą najważniejszych spraw w życiu i fundamentów wiary, a także służą jako starter do dyskusji w mniejszych grupach. Alpha to miejsce, gdzie możesz słuchać i być wysłuchanym, poruszyć tematy, o których nie rozmawiasz w domu czy pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Alpha to szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Kurs adresowany jest zarówno do osób niewierzących, jak i tych którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o chrześcijaństwie, lub podyskutować o tym, czy w życiu chodzi o coś więcej. Jeśli jesteś osobą wierzącą, ale chcesz odświeżyć sobie podstawy wiary również jesteś mile widziany.

Jeśli nadal się zastanawiasz i chcesz się przekonać czy kurs Alpha jest dla Ciebie, zapraszamy Cię do posłuchania świadectw osób, które w nich brały udział. Zobacz jak Bóg zadziałał w ich życiu! Więcej znajdziesz na oficjalnym kanale Alpha na YT >>

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat kursów organizowanych w innych miastach Polski zapraszamy na oficjalną stronę internetową >>

Wspólnota Miasto na Górze prowadzi w Bielsku-Białej Kursy Alpha. Zwykle odbywa się przynajmniej jeden kurs jesienią i jeden na wiosnę. Oprócz ogólnych kursów (dla każdego) prowadziliśmy kilkukrotnie Alphę dla mam z małymi dziećmi, Alphę dla małżeństw oraz Alphy dla młodych w wieku 15-19 lat.

Najbliższy kurs Alpha startuje już 16 października 2023! Szczegóły w linku poniżej.

powrót