Służby
we wspólnocie

Powołaniem Miasta na Górze jest misja i ewangelizacja – służba sobie nawzajem braciom i siostrom we wspólnocie, ale również służba poza wspólnotą – tam gdzie Pan Bóg nas codziennie posyła. Oto niektóre diakonie, które działają w ramach naszej wspólnoty.

Służba muzyczna

Podobno kto śpiewa ten dwa razy się modli. W naszej wspólnocie śpiew jest nieodłącznym elementem spotkań, a nasza diakonia muzyczna prowadzi modlitwę w oparciu o współczesne utwory uwielbieniowe. To dzięki ich talentom i ciągłemu doskonaleniu warsztatu muzycznego, nasze spotkania są ubogacone w piękną muzykę i śpiew.

Osobą odpowiedzialną jest Mariusz Miotelka.

Służba liturgiczna

Jesteśmy wspólnotą katolicką, więc Eucharystia jest stałym elementem naszych spotkań. Zarówno Ci najmłodsi mężczyźni jak i ich ojcowie czy nawet dziadkowie mają zaszczyt służyć przy ołtarzu w trakcie naszych wspólnotowych Mszy Świętych.

Osobą odpowiedzialną jest Roman Czubała.

Służba techniczna

Niektóre służby są mało widoczne, ale wyjątkowo ważne. Do takich należy właśnie DIAKONIA NAGŁOŚNIENIOWA i MULTIMEDIALNA. To dzięki nim nasze spotkania są odpowiednio nagłośnione, pieśni są wyświetlone, a konferencje nagrane do późniejszego odtworzenia. Oklaski dla diakoni technicznej!

Osobą odpowiedzialną jest Dominik Lejawka.

Diakonia modlitwy

Modlitwa towarzyszy nam w trakcie naszych spotkań, ale jest również naszą codziennością – to na relacji z Bogiem opieramy nasze życie. Nie tylko modlimy się razem wspólnie w trakcie spotkań, ale również wspieramy się wzajemnie modlitwą wstawienniczą.

W czasie spotkań środowych diakonia modlitwy wstawienniczej służy chętnym w salce obok kaplicy. Aby skorzystać z modlitwy wstawienniczej można zapisać się wypełniając formularz>> lub można podejść do diakonii przed albo w trakcie spotkania środowego.
Chcemy Wam służyć!

Osobą odpowiedzialną jest Małgorzata Brzóska.

Animatorzy

Nasza wspólnota liczy około 200 zadeklarowanych członków. W tak dużej grupie łatwo się pogubić, dlatego poza spotkaniami całej wspólnoty spotykamy się również w tzw. Grupach Dzielenia, gdzie w kilka osób rozmawiamy o naszym życiu i ubogacamy się wzajemnie swoimi doświadczeniami codzienności z Bogiem. Każda Grupa Dzielenia posiada swojego animatora. To oni motywują nas do codziennej pracy nad sobą i swoja relacją z Bogiem.

Diakonia medialna

Internet może być świetnym narzędziem do ewangelizacji. To właśnie z tego powodu w naszej wspólnocie powstała diakonia medialna, która zajmuje się tworzeniem i aktualizacją strony www, mediami społecznościowymi oraz transmitowaniem naszych spotkań online. To dzięki nim trafiłeś na tą stronę i możesz dowiedzieć się więcej o naszej wspólnocie.

Osobami odpowiedzialnymi są Alina Miotelka i Grzegorz Gruza.

Diakonia pomocowa

Jako wspólnota uczniów chcemy wspólnie służyć Panu Bogu, ale również innym ludziom. Dlatego też w naszej wspólnocie istnieje kilka diakoni, których celem jest pomaganie innym. Do takich należy DIAKONIA POMOCOWA – która wspiera finansowo osoby z naszej wspólnoty będące w potrzebie,  DIAKONIA BULOWICKA – pomagająca osobom w problemem alkoholowym oraz GRUPA WIECZERNIK – wspierająca ludzi w kryzysie bezdomności.